top of page

O NAS

czarne_burned.png

       Zespół 4 Pory RoQ wykonuje głównie szeroko pojętą poezję śpiewaną i piosenkę autorską, jednocześnie próbując delikatnych modyfikacji tego gatunku, w stronę muzyki jazzowej, bluesowej, a nawet swingu. Muzyka oraz teksty są dziełem autorskim zespołu.

       Zespół powstał w styczniu 1992 r., jako zespół szkolny. Od samego początku swojej działalności odnosi duże sukcesy w branży muzycznej. Już jesienią 1992 roku uzyskali I miejsce w Ogólnopolskich Reprezentacjach Muzycznych CHRYPA’ 92 w Krakowie. Wzięli udział niemal we wszystkich najbardziej prestiżowych konkursach i festiwalach muzycznych w kraju. Zawsze byli dostrzegani przez jurorów i publiczność. Dlatego często z poszczególnych konkursów przyjeżdżają z kilkoma nagrodami, wśród których obok nagród głównych znajdują się również nagrody publiczności. Piosenka autorska, którą tworzą jest rozpoznawana przez publiczność wielu znaczących festiwali muzycznych i często wspólnie z nimi wykonywana podczas koncertów. Zespół 4 Pory RoQ jest znakomitym Ambasadorem Muzycznym Chełma, Ziemi Chełmskiej i Lubelszczyzny.

4 Pory RoQ Collage 2006.jpg

     W 2006 r. powstała pierwsza płyta pt. „Collage”, a w 2014 roku zespół nagrał również muzykę do słuchowiska „Mały Książę”. W 2018 roku, powstała długo wyczekiwana, druga płyta, która nosi nazwę "Nieważna 13" i zawiera utwory, które powstawały w przeciągu 25 lat działalności zespołu, które przypadają właśnie na rok 2018.

Skład zespołu 4 Pory RoQ w przeciągu 25 lat ulegał różnym zmianom.
Od początku związani z nim są Anna Bobruś – śpiew i teksty piosenek oraz Grzegorz Sykuła – gitara. Po około dwóch latach dołączył do zespołu Marcin Wójtowicz – gitara basowa. To własnie oni stanowią trzon zespołu, który trwa do dzisiaj.

Z zespołem śpiewała Ania DąbrowskaKasia Łobejko, Grażyna Nowosielska i Agnieszka Dąbrowska. Na gitarze basowej grali Cezary Stopa i Krzysztof Weresiński. Na gitarze akustycznej i gitarze elektrycznej grali Robert Maik i Krzysztof Kostrubiec, a na fortepianie i gitarze Marcin Blicharz, na flecie Tomasz Iwaniuk, na perkusji Tomasz Łuc, na trąbce Marcin Grzesiuk, na akordeonie Emil Tarnowski. Od 2013 r. na instrumentach klawiszowych i perkusjonaliach gra Michał Słomiński.

4_pory_roq.jpg

Anna Bobruś / żeby miło było i niebanalnie...

Energetyzująca wokalistka, największy wrażliwiec w zespole. Oryginalna i fascynująca, bliska i niedostępna. Ale zawsze z sercem na dłoni. To jej głos nadaje charakter wszystkim piosenkom. I to jakim piosenkom! Ania jest autorką wszystkich tekstów zespołu. Skromnie mówi, że piosenki piszą się same i same pojawiają się na kartce. Ma dar pisania i dar czarowania piosenkami, bo jej słowa miewają moc sprawczą. Nie umie pisać na zamówienie, chyba że Zamawiającym jest jej serce lub głowa pełna myśli, obserwacji i trafnych spostrzeżeń. Ania uwielbia pisać i śpiewać. To najlepsza psychoterapia. Kobieta z charakterem o anielskiej osobowości, z której wypływają – ot tak, po prostu – piękne słowa i dźwięki.

17880137_1367158946694545_48055427043317
18301039_1398287373581702_70223508649420

Grzegorz Sykuła / jak anioł mądry, co z Grzechem jest w zgodzie

Bywa marudny, oj bywa. Kiedy trzeba potrząśnie, kiedy trzeba pogłaszcze. Jest bardzo oddany zespołowi, obowiązkowy. Ma mnóstwo innych zalet i jedną, jedyną wadę, która najbardziej przeszkadza chyba jemu samemu – mianowicie nie może pogodzić się z tym, że inni ludzie mają jakieś wady. Czasem spędza to Grześkowi sen z powiek, ale i tak wstaje wypoczęty i gotowy do kolejnych muzycznych wyzwań. Grzesio jest niezniszczalny, taki nasz zespołowy Robocop :-) Bo, trzeba Wam wiedzieć, Grzegorz – poza tym, że świetnie gra na gitarze – posiada też czarny pas judo i robi drewniane cudowności. Z pewnością ma jakieś chody na Górze, bo jego doba trwa dużo dłużej.

Marcin Wójtowicz / porozmawiaj ze mną o życiu

Powinien pisać teksty piosenek. Z pewnością byłyby celniejsze i dowcipniejsze. Bo Marcin posiada niesamowicie inteligentne poczucie humoru, zwłaszcza w duecie z Grzegorzem. Ta para potrafi żartować dosłownie ze wszystkiego. Jeśli wydaje się Wam, że są sprawy, z których żartować nie wypada, to powinniście poznać Marcina. Co najciekawsze – te żarty są tak inteligentne, że nikogo nie bulwersują. Marcin jest mistrzem ripost, które często kieruje do... życia. A życie, jak to życie, często się odszczekuje, jak nam wszystkim. Marcin twardo stąpa po ziemi, co nie przeszkadza mu cudownie grać na gitarze basowej. Prawdziwy facet. Prawdziwy, bo ma w sobie tyle samo wrażliwości, co siły.

18342352_1399205640156542_12766632175684
18423964_1400086770068429_15998045673338

Michał Słomiński / żeby było nienormalnie

Jest z natury improwizatorem – i w muzyce i w życiu. Michał zaniża średnią wieku w zespole. 
I mimo tego, że jest najmłodszy w naszej muzykującej grupie, bywa największym formalistą, co  nie przeszkadza mu również bywać najbardziej roztrzepanym klawiszowcem świata. Michał cały czas musi coś robić i dwie czynności wykonywane jednocześnie to z całą pewnością za mało. Kiedy trzeba coś zrobić, na Michała zawsze można liczyć. Michał zawsze powie, że zrobi. Powie... a potem znajduje sobie inne zajęcia :-) Często gubimy się w jego projektach. Nie mamy pojęcia, czy to nadal aktualne, czy już odchodzi w przeszłość. Michał wprowadza do zespołu element twórczej abstrakcji, która motywuje do serdecznych dyskusji i uczy dostrzegania innego punktu widzenia. W każdym razie jest człowiekiem posiadającym niespożytą energię życiową i apetyt… na wszystko!

Anchor 1

Nasze najważniejsze osiągnięcia i nagrody:

I miejsce w Ogólnopolskich Reprezentacjach Muzycznych CHRYPA’ 92 w Krakowie

I miejsce (dwukrotnie) na Ogólnopolskim Studenckim Przeglądzie Piosenki
Turystycznej YAPA

I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej „Łykend” we Wrocławiu

I miejsce na VI Międzynarodowych Spotkaniach z Pieśnią i Piosenką Religijną na Kresach

I miejsce na VI Międzynarodowych Spotkaniach z Pieśnią i Piosenką Religijną na Kresach 1998

I miejsce na Giełdzie Piosenki Środowiskowej w Rzeszowie 1999

I nagroda czyli Złote Skrzydło na Festiwalu Bieszczadzkie Anioły w 2005 roku

II nagroda – „Dębowy szczebel do kariery” na Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Autorów
i Kompozytorów Piosenek „SMAK” – Myślibórz

III miejsce – 35 Festiwal Piosenki Studenckiej – Kraków – wraz z nagrodą prezesa TVP 2

Grand Prix – pierwsza edycja Oranżerii w Radzyniu Podlaskim

Grand Prix, „Bursztynowa Łezka” w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej VI Koszalińskich Spotkań z Poezją Śpiewaną 1999

Udział w „Wielkim Finale” XVII Ogólnopolskich Prezentacji Piosenki Autorskiej OPPA ’99

Nagroda Prezydenta Miasta Chełm za całokształt działalności – 2004 rok

Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej  im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego – Twórca Kultury 2009

Udział w koncercie „Debiuty Opolskie” podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej
Udział w koncercie „Grzegorz Turnau i przyjaciele”, na zaproszenie Grzegorza Turnaua

bottom of page